Pamięć doskonała. 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko

 
Pamięć doskonała. 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko
Darmowy rozdział:
Oceń swoją pamięć: Test 1 ( Strona: 17 )
Stron w książce: 112 Udostępniono darmowych stron: 5
Data wydania: 2015-11-06Przejdź na stronę księgarni
Czytano online: 1Cena książki drukowanej: 19,90 zł
Język wydania: PolishWydawnictwo: Sensus
Pobierz pdfCzytaj Alt+1Czytaj online
( Alt+1 )

Ćwiczenia pamięciowe wzmacniają Twoją głowę!

Każdemu z nas zdarza się czasem zapomnieć o czymś ważnym, o czym właśnie chcieliśmy powiedzieć. Wszyscy znamy anegdoty dotyczące tego zjawiska: o wybitnym specjaliście od Mickiewicza, który przez cały wykład mówi o poecie „mistrz Adam"; o znakomitym dyrygencie, który nagle myli nuty; o dziennikarzu prowadzącym debatę, który nie potrafi sobie przypomnieć nazwiska polityka. Taka niepamięć nie zawsze ma dramatyczne skutki, ale bywa irytująca i pogłębia się z wiekiem. Naszej pamięci nie sprzyja też internet — wszystko możemy przecież łatwo sprawdzić. Ale to droga donikąd. Czas zacząć ćwiczyć zapamiętywanie, zanim nasz mózg zacznie w szybkim tempie redukować ilość połączeń międzykomórkowych.

W tej książce znajdziesz pół setki zabawnych, ciekawych, wciągających łamigłówek, dzięki którym Twój mózg zacznie wracać do formy. Testy pamięciowe i na orientację, ćwiczenia liczbowe i wymagające kombinacji — to wszystko pozwoli Ci poznać techniki stosowane przez mistrzów pamięci. Z całą pewnością zwiększą one Twoją zdolność zapamiętywania i doprowadzą do fizycznych zmian w strukturze mózgu. Dzięki aktywności intelektualnej zabezpieczysz się przed skutkami naturalnej degeneracji tego ważnego organu. A w ocenie własnego stanu przed ćwiczeniami i po nich pomoże Ci test pamięci: zobaczysz, jak zbawiennie wpływają na Ciebie ćwiczenia!

Charles Phillips – jest autorem ponad trzydziestu książek, w tym pozycji Stay Smart (2012), serii „Brain Builder" i „Business Brain Trainer" (obie z 2011) oraz ośmiu tomów bestsellerowej serii „Myślę, więc jestem" (2009 - 2013). Interesował się indiańskimi koncepcjami inteligencji i świadomości, które zaprezentował w książce Ancient Civilizations (2005). Analizował także mechanizmy funkcjonowania mózgu w czasie snu, o czym pisze w książce „My Dream Journal" (2003). Ponadto badał ludzką percepcję i reakcje na kolory, co zostało opisane w „Colour for Life" (2004).

Darmowy rozdział książki umożliwi czytelnikowi sprawdzenie własnej pamięci. Przygotowano 10 pytań i 2 ćwiczenia.

Wstęp (8)

Oceń swoją pamięć: Test 1. (17)

PAMIĘĆ DOSKONAŁA (23)

Oceń swoją pamięć: Test 2. (81)

Odpowiedzi (87)

Literatura i zasoby (110)

O autorze (111)

Poradniki » Nauka

https://facebook.com/wiedzanaplus
Alt + 9
Pomoc ( Alt + 0 )
Loading...