To nie jest miejsce dla gringo

 
To nie jest miejsce dla gringo
Darmowy rozdział:
Rozdział 1. Kontynent pomyłek ( Strona: 4 )
Stron w książce: 224 Udostępniono darmowych stron: 14
Data wydania: 2015-10-30Przejdź na stronę księgarni
Czytano online: 2Cena książki drukowanej: 39,90 zł
Język wydania: PolishWydawnictwo: Bezdroża
Pobierz pdfCzytaj Alt+1Czytaj online
( Alt+1 )

Ruszamy w niebezpieczną podróż...

Witaj w krainie, w której żaden gringo nie będzie witany z otwartymi ramionami. Odwiedzając Amerykę Południową — Kolumbię, Peru czy Ekwador, gringo powinni spodziewać się raczej wielu nieprzyjemności. Z nożem na gardle włącznie. Wchodząc do dżungli, miej się na baczności, gdyż za kolejnym drzewem mogą kryć się niedobitki partyzantów czyhających na Twój majątek. Uważaj, podążając kokainowym szlakiem, ponieważ na jego końcu czekają narkotykowe kartele, dla których jesteś tylko potencjalnym klientem. Albo niewygodnym świadkiem. Przeżyj trzęsienie ziemi! Podziwiaj widoki ze szczytu nieopodal miasta Machu Picchu i pozostałości inkaskiej cywilizacji, ale nie staraj się zrozumieć zawiłości południowoamerykańskiej polityki.

Zastanawiasz się, czy warto wybrać się w podróż do egzotycznych krajów Nowego Świata? Skoro tam jest niebezpiecznie, tubylcy nie darzą nas ciepłymi uczuciami, panują zwyczaje odmienne od naszych? Ależ jedź, ponieważ warto osobiście poznać ten fascynujący ląd, z którego pochodzą pomidory, ziemniaki, kakao! Tylko pamiętaj, że będziesz tam gościem, nie konkwistadorem! Ta książka, podróżnicza relacja z krajów Ameryki Południowej, odkryje przed Tobą tajemnice historii tego kontynentu. Autor zdradzi Ci także odpowiedź na pytanie: Dlaczego mieszkańcy Ameryki Południowej nie znoszą gringo?

W darmowym rozdziale dowiemy się, dlaczego słowo gringo jest popularne w Ameryce Południowej i co dokładnie oznacza dla mieszkańców.

Darmowy rozdział:

  • Rozdział 1. Kontynent pomyłek (4)

Rozdział 1. Kontynent pomyłek (4)

Rozdział 2. Gringo w Kolumbii (20)

Rozdział 3. O krok od spotkania z bojówka (56)

Rozdział 4. Blaski i cienie Ekwadoru (88)

Rozdział 5. Gringita w Ameryce Południowej (116)

Rozdział 6. Szukając imperium Inków (140)

Rozdział 7. Inkaskim szlakiem liści koki (162)

Rozdział 8. Poszukiwaczka katastrof (196)

Literatura » Podróże

https://facebook.com/wiedzanaplus
Alt + 9
Pomoc ( Alt + 0 )
Loading...