Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach

 
Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach
Darmowy rozdział:
Zrozumieć Zagłębie Donieckie ( Strona: 239 )
Stron w książce: 280 Udostępniono darmowych stron: 13
Data wydania: 2015-03-18Przejdź na stronę księgarni
Czytano online: 1Cena książki drukowanej: 37,00 zł
Język wydania: PolishWydawnictwo: Editio
Pobierz pdfCzytaj Alt+1Czytaj online
( Alt+1 )

NARÓD, KTÓRY POWSTAJE NA NASZYCH OCZACH

Na Ukrainie wrzało od zawsze. Jeszcze przed Majdanem wielu jej mieszkańców podejmowało działania polityczne i społeczne, między innymi w ramach organizacji pozarządowych. Jednak wciąż było ich za mało — prawdziwi aktywiści stanowili niewielki procent nieco sennego społeczeństwa ukraińskiego, liczącego ponad czterdzieści milionów obywateli. Dopiero w czasie rewolucji okazało się, że działacze to nie pojedyncze osoby, a tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy ludzi. Dzięki temu mieszkańcy Ukrainy stali się ukraińskim narodem.

Co będzie dalej? Co Ukraińcy chcą osiągnąć i czy im się uda? Czy wykorzystają pozytywną energię, jaką przyniosła im rewolucja godności? Czy poradzą sobie z rosyjską agresją, problemami gospodarczymi, społecznymi i politycznymi, jakie spadają na nich z zewnątrz i toczą kraj od środka? Nikt rozsądny nie odpowie dziś na te pytania. Nie znamy przyszłości. Możemy jednak zaryzykować i wysunąć pewne hipotezy. Musimy tylko uważnie przyjrzeć się Ukrainie. Trzymajmy kciuki za naszego wschodniego sąsiada, wszak nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy... Te słowa, nieco już wyświechtane, znów nabierają treści — to Ukraińcy bronią swojej ziemi i Europy, w tym Polski, przed rosyjską inwazją.

To nie jest kolejna książka o Majdanie. To książka o tym, co było przed nim, co jest i będzie po nim, a nade wszystko o ludziach, którzy w niezwykły sposób zjednoczyli się w walce o nową Ukrainę.

Zapoznamy się z początkiem Zagłębia Donieckiego, dowiemy się o mentalności mieszkańców miasta Donieck i nastrojach mieszkańców podczas rewolucji na Majdanie (Majdan w Doniecku).

Darmowy rozdział:

  • Zrozumieć Zagłębie Donieckie (239)

Spis treści (5)

Wstęp - Rewolucja godności (7)

Przebieg rewolucji (13)

Nowy nacjonalizm (39)

Inna polityka (67)

Rewolucja działaczy (87)

Nowe media (123)

Duchowni (147)

Artyści (163)

Krótka radość, długa wojna (181)

Armia ochotników (205)

Zrozumieć Zagłębie Donieckie (239)

Ranni i uchodźcy potrzebują pomocy (259)

Literatura » Podróże

https://facebook.com/wiedzanaplus
Alt + 9
Pomoc ( Alt + 0 )
Loading...