Przyszłość Boga. Praktyczne rozważania o współczesnej duchowości

 
Przyszłość Boga. Praktyczne rozważania o współczesnej duchowości
Darmowy rozdział:
2. Bóg jest czasownikiem, a nie rzeczownikiem ( Strona: 29 )
Stron w książce: 312 Udostępniono darmowych stron: 15
Data wydania: 2016-11-18Przejdź na stronę księgarni
Czytano online: 1Cena książki drukowanej: 39,90 zł
Język wydania: PolishWydawnictwo: Editio
Pobierz pdfCzytaj Alt+1Czytaj online
( Alt+1 )

PRZYJMIJ ZAPROSZENIE DO NIEZWYKŁEJ DUCHOWEJ PODRÓŻY.

ZNAJDŹ BOGA. ZNAJDŹ SPOKÓJ I SPEŁNIENIE.

 

Żyjemy w czasach, w których wiara jest zagrożona. Przez tysiące lat pokazywano ludziom wizję kochającego i miłosiernego Boga, a równocześnie w imię religii kazano im walczyć, umierać, torturować niewiernych i dopuszczać się najokrutniejszych czynów. W ostatnich latach, przynajmniej na Zachodzie, siła wiary znacząco osłabła. Mało kto stara się nawiązać prawdziwą więź z Bogiem, a liczba osób, które w otwarty sposób deklarują ateizm, wciąż rośnie. Wydaje się, że istnienie Boga uznano za przestarzały mit, niepasujący do nowoczesnego świata. Tymczasem duchowość jest niezbędnym warunkiem zrozumienia rzeczywistości, głębszego jej doświadczania i — co należy podkreślić — spełnienia się jako istoty ludzkiej.

Niniejsza książka zawiera fascynujące, a przy tym wiarygodne i sensowne wskazówki, dlaczego i jak należy poszukiwać Boga, nawet w dzisiejszych czasach. Autor w zrozumiały i przekonujący sposób wyjaśnia, jak Bóg ewoluuje w naszej świadomości i jak fundamentaliści religijni oraz ateistyczni skupiają się na fikcyjnej wizji Boga. Proponuje też czytelnikom, by spojrzeli na świat jako na byt zależny od ich własnej świadomości, zgodnie z założeniami fizyki kwantowej, która podkreśla znaczenie umysłu w kształtowaniu świata. Obecny kryzys wiary stanowi, zdaniem autora, doskonały moment, aby wejść na ścieżkę Boga i zamienić niewiarę na pierwszy etap przebudzenia. Kryzys wiary jest jak oczyszczający ogień, przez który musimy przejść, żeby dotrzeć tam, gdzie są siła, prawda i miłość.

Dzięki tej książce znajdziesz odpowiedzi na wiele fundamentalnych pytań. Będziesz mógł pozbyć się cierpienia i lęku związanego z myślą, że życie nie ma sensu, a światem rządzi ślepy przypadek. Jeśli Bóg jest dla Ciebie bytem raczej odległym, bezosobowym i obojętnym, książka zainspiruje Cię do wstąpienia na drogę, dzięki której Stwórca stanie się kimś dużo bliższym i bardziej zaangażowanym — realną istotą, pozwalającą Ci uczynić swoje życie lepszym, pełniejszym i szczęśliwszym.

 

Darmowy rozdział książki opisuje, dlaczego większość ludzi poszukuje Boga i czy te poszukiwania sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi.

Prolog (15)

1. Dlaczego Bóg ma przyszłość? (23)

2. Bóg jest czasownikiem, a nie rzeczownikiem (29)

ŚCIEŻKA DO BOGA. ETAP 1. NIEWIARA

3. Dawkins i jego urojenia (47)

4. Odpowiedź dla wojujących ateistów (59)

5. Dowód z dziobaka australijskiego (65)

ŚCIEŻKA DO BOGA. ETAP 2. WIARA

6. Poza punktem zerowym (85)

7. Zła wiara (113)

8. Program mądrości (135)

9. Czy cuda są możliwe? (161)

ŚCIEŻKA DO BOGA. ETAP 3. WIEDZA

10. Bóg bez granic (187)

11. Czy świat materialny istnieje? (205)

12. Świat subtelny (223)

13. Świat transcendentalny: pojawia się Bóg (255)

14. Najtrudniejsze pytanie (277)

Epilog. Bóg w skrócie (307)

Podziękowania (313)

Literatura » Religia

https://facebook.com/wiedzanaplus
Alt + 9
Pomoc ( Alt + 0 )
Loading...